Dla Młodzieży

Jeżeli ostatnio mało rzeczy Cię cieszy, relacje z najbliższymi i przyjaciółmi stały się wyzwaniem, a kolory otaczającego Cię świata wyblakły, zapraszamy Cię do udziału
w projekcie „Wielkie Piękno”.

Jeżeli w swoim najbliższym otoczeniu znasz osobę, która może przeżywać w tej chwili takie stany, poinformuj ją o projekcie „Wielkie Piękno”. Nie jesteś sam(a) w tym, co przeżywasz.

Jeżeli fascynuje Cię sztuka, intrygują emocje, które są motorem napędowym wszelkich ludzkich działań, chcesz się dowiedzieć i doświadczyć, jak proces twórczy staje się niezapomnianą, nieporównywalną do niczego podróżą i przygodą, projekt „Wielkie Piękno” jest dla Ciebie!

Z MYŚLĄ O TOBIE, wspólnie z uznanymi artystami i wybitnymi specjalistami, przygotowaliśmy serię warsztatów artystycznych i rozwojowych, podczas których będziesz miał(a) możliwość:

 • przyjrzeć się sobie w atmosferze zaufania, uważności,
 • usłyszeć swój wewnętrzny głos, nazwać emocje i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić na bieżąco,
 • porozmawiać nt. Twoich mocnych stron, odkryć swoje talenty,
 • wyrazić siebie poprzez sztukę (teatr, muzykę, malarstwo) pod opieką artystyczną doświadczonych twórców,
 • spotkać osoby, które mają podobnie jak Ty i doświadczyć mocy synergii, dzięki której efekty wspólnych działań przejdą Twoje najśmielsze wyobrażenia!

Od września do listopada będziemy wspólnie tworzyć:

 • spektakl teatralny
 • film dokumentalny
 • wystawę malarską

Premiera spektaklu, filmu i wernisaż prac plastycznych przewidziane są na listopad 2024,
w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie.

A jeżeli nie interesują Cię dziedziny sztuki, za to Twoją pasją jest np. dziennikarstwo, fotografia lub marketing internetowy, pod okiem doświadczonego specjalisty będziesz mogła/mógł wykazać się umiejętnościami:

 • osoby prowadzącej spotkanie,
 • moderującej panel dyskusyjny,
 • odpowiedzialnej za (foto)relacje i promocję projektu w mediach społecznościowych.

A może masz inny pomysł, jeśli chodzi o Twój udział w tym projekcie?
Zapraszamy Cię serdecznie! Wszystkie ręce na pokład!

UWAGA!

 1. Aby wziąć udział w projekcie, nie trzeba wykazywać się uzdolnieniami aktorskimi, muzycznymi, czy plastycznymi, ani doświadczeniem dziennikarskim.
  Najważniejsze są motywacja, otwartość, gotowość na zanurzenie się w procesie twórczym i chęć odkrywania siebie i innych w nieoczywistej, kreatywnej odsłonie.
 2. W odsłonie dedykowanej młodzieży mogą wziąć udział osoby w wieku 15-19 lat,
  mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy Bielany oraz uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych mieszczących się w tej części Warszawy.
 3. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KIM JESTEŚMY?
Sylwetki poszczególnych twórców i prowadzących zaproszonych do realizacji projektu będziemy prezentować tutaj, na przestrzeni najbliższych dni i tygodni. Pozostań z nami!

Projekt „WIELKIE PIĘKNO” realizowany jest przez Fundację DAR Sztuki. Naszą misją jest kreowanie realnych zmian poprzez sztukę i rozwój.
Projekt finansowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz firmę MATEXI Polska – Witamy w okolicy.

Plakat projektu Wielkie Piękno, ze sloganem "Sztuka, emocje, kreacja, rozwój" na górnym zdjęciu chłopak siedzi samotnie na schodach betonowych z i patrzy w telefon, na dolnym zdjęciu grupa uśmiechniętych przyjaciół,(4 osoby, 3 kobiety 1 mężczyzna) rozbawionych i rozmawiających, napis pomiędzy zdjęciami.