Rozwiń swoją pasję i stwórz z nami SPEKTAKL teatralny, FILM dokumentalny i WYSTAWĘ prac plastycznych! Jednocześnie zbuduj wartościowe relacje, poznaj świat emocji, ciała i zmian zachodzących w Tobie i wokół Ciebie!
A to wszystko w ramach:
Warsztatów ARTYSTYCZNYCH – TEATRALNYCH / MALARSKICH / FILMOWYCH (ROZWIŃ OPIS)
„JEDEN OBRAZ – WIELE INTERPRETACJI”– warsztaty malarskie z ANNĄ SALĄ
OPIS WARSZTATÓW:
W trakcie warsztatów zaproszę Was do przyjrzenia się swojej gotowości na udział w procesie kreacji, spontaniczności, nieprzewidywalności. Poprzez twórczą eksplorację kolorów, form i materii malarskiej stworzycie obrazy zawierające w sobie symbole mocy. Ważnym aspektem naszego spotkania będzie także praca z konstrukcją i dekonstrukcją obrazu.
UWAGA! Możesz, ale nie musisz mieć doświadczenia plastycznego, aby wziąć udział w warsztatach.
PROWADZĄCA:
ANNA SALA, psycholożka, psychoterapeutka, arteterapeutka, artystka malarka, podróżniczka, organizatorka wypraw podróżniczych. Wykładowczyni na kierunku podyplomowym Arteterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Autorka i liderka wypraw kulturoznawczych „Arte Maroko” i „Arte Bornholm” oraz projektu dla dzieci „Malarze Świata” realizowanego w Polsce i w Maroku. Studiuje malarstwo w ramach Międzynarodowych Rezydencji Malarskich w Maroku. Bliski jest jej świat sztuki i podróży, w których ceni sobie niespieszne spotkania.
„MŁODZI NA SCENIE! MŁODZI MAJĄ GŁOS!” to cykl warsztatów teatralnych z JOANNĄ GRABOWIECKĄ-ŚWIERSZCZ
OPIS WARSZTATÓW:
Wspólnie wyruszymy w podróż po zakamarkach Twojej wrażliwości, emocji i wrażeń. Pozwolimy sobie na twórcze poszukiwania za pomocą gestu, słowa, ciała, obrazu i ciszy. Doświadczymy mocy płynącej ze spotkania wrażliwości, talentów i doświadczeń każdej z uczestniczących osób.
Będę Wam towarzyszyła w procesie tworzenia spektaklu począwszy od burzy mózgów i serc, poprzez pracę z monologiem wewnętrznym, tworzenie scenariusza na scenie, dramaturgię opowieści, a na świadomym dążeniu do zamierzonego efektu artystycznego skończywszy.
Będziemy pracować indywidualnie i grupowo nad świadomością ciała, głosu, przestrzeni. Dowiesz się, czym jest monolog wewnętrzny, jak dialogować z partnerem/partnerką, o co chodzi z odwagą sceniczną, ekspresją, obecnością i uważnością w teatrze i… w życiu.
Będziemy duuużo improwizować i eksplorować takie dziedziny sztuki, jak: malarstwo, muzyka, literatura, taniec, film i inne.
Naszym celem jest stworzenie spektaklu teatralnego.
PROWADZĄCA:
JOANNA GRABOWIECKA-ŚWIERSZCZ, reżyserka teatralna, scenografka, malarka, trenerka rozwoju osobistego. Autorka spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych, licznych czytań performatywnych. Absolwentka teatrologii (UJ) oraz kier. arts du spectacle (Paris VIII). Ukończyła roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej pod kier. Daniela Louradour, wybitnego francuskiego scenografa. Reżyserię studiowała w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Jej dyplom „Akacje i cynamon. Montaże” na podst. prozy i korespondencji Brunona Schulza miał miejsce w 2012, w Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 2017 roku wyreżyserowała spektakl „Człowiek człowiekowi wilkiem” z utalentowaną młodzieżą warszawskich liceów, który został zaprezentowany na scenie Instytutu Teatralnego.
W maju 2020 miała miejsce premiera pierwszego w Polsce spektaklu online na żywo „Wysokie C” w reżyserii Joanny Grabowieckiej, a który powstał we współpracy z Fundacją Sukces Pisany Szminką. Autorka „Strefy szeptów. Ceremonii przejścia w przestrzeni sztuki”, którego premiera odbyła się w listopadzie 2021 roku w Centrum sztuk Performatywnych Piekarnia Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu. Pomysłodawczyni i realizatorka „Wielkiego Piękna”.
Jej spektakle były prezentowane i nagradzane na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.
Linki:
„Wysokie C”: https://www.youtube.com/watch?v=8rwMDd3lbdw
„Wanda”Teatr Polski w Bielsku-Białej (współreżyseria wraz z Marią Sadowską): https://www.youtube.com/watch?v=SUaJeQoithQ
„Wystarczy zasnąć, aby się przebudzić, Opolski Teatr Lalki i Aktora: https://www.youtube.com/watch?v=RpdFhlFfS3Y
Strona www: http://sztukadzikosci.com/sztuka/
„ZOBACZ SIEBIE. ZOBACZ MNIE” – warsztaty filmowe z GRZEGORZEM LEWANDOWSKIM
O WARSZTATACH:
Zapraszam Cię do zobaczenia siebie i innych okiem obiektywu.
Praca z kamerą sprzyja:
- wzmocnieniu poczucia własnej wartości i akceptacji siebie,
- rozwija wyobraźnię,
- wspiera umiejętność wyrażania emocji i myśli w sposób konstruktywny i twórczy.
Wspólnie stworzymy film dokumentalny, który będzie świadectwem Twojej indywidualnej podróży w drodze do odkrywania tego, czym dla Ciebie i dla pozostałych osób uczestniczących jest „Wielkie Piękno”.
Poruszymy na zajęciach takie zagadnienia, jak:
- oko w oko z kamerą – świadomość ciała (postawa, mimika, oddech),
- oświetlenie,
- przestrzeń,
- monolog,
- dialog
oraz - praca nad rolą w przedstawieniu teatralnym w obecności kamery.
Czas trwania warsztatów: 17.09.24 – 05.11.24 (pracujemy raz w tygodniu, we wtorki, w godz. 18.00-20.00)
PROWADZĄCY:
GRZEGORZ LEWANDOWSKI, reżyser i scenarzysta filmów fabularnych i seriali telewizyjnych (m.in. „Hiena”, „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „O mnie się nie martw”), a także programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i teledysków.
Warsztatów ROZWOJOWYCH (ROZWIŃ OPIS)
„JESTEŚ ZMIANĄ” – warsztaty dot. adaptacji do zmian wewnątrz nas i w świecie
O WARSZTATACH:
Jak przystosować się do zmian zachodzących w Tobie i w Twoim otoczeniu, kiedy świat zmienia się̨ szybciej niż̇ możesz to zarejestrować́?
Jak radzić́ sobie ze stresem, reagować́ na przeciwności i dostosowywać́ się̨ do zmiennych okoliczności? Co zrobić, by czuć się pewniej w niepewnych sytuacjach?
Podczas tych warsztatów:
- przyjrzysz się emocjom i jakościom, jakie towarzyszą Ci w procesie zmiany
- poznasz poszczególne etapy zmiany
- wspólnie przyjrzymy się obszarom, na które masz wpływ
- oswoisz wewnętrznego krytyka
- odkryjesz, co jest konieczne, aby zmiana była możliwa albo bardziej znośna
PROWADZĄCA:
IZABELA BOGUCKA – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na UW oraz Akademii Nowoczesnego Zarządzania Coachingowego na MANS, mentorka zmiany, coach kariery, trenerka kompetencji miękkich. Wiceprezeska Fundacji DAR Sztuki.
Pracuje ze zmianą na wielu poziomach, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w obszarach zarządzania sobą w zmianie oraz zarządzania zmianą w organizacji. Poprzez coaching i mentoring towarzyszy w odważnym wychodzeniu do nowego i dążeniu do świadomego kształtowania swojej roli i poczucia wpływu oraz budowania zdrowych nawyków, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. W swojej pracy łączy doświadczenie pracy prawniczej i korporacyjnej z rozwojem kompetencji miękkich, czerpiąc jednocześnie z nurtu Zen Coachingu oraz praktyk i doświadczeń zasiadania w kręgu.
www.izabelabogucka.pl
„JA I MOJE CIAŁO” – o świadomości zmian zachodzących w ciele i w psychice w okresie dojrzewania – warsztaty z ALICJĄ DŁUGOŁĘCKĄ
O WARSZTATACH:
„Zapraszam na spotkanie dla młodzieży o wewnętrznych zasobach, o rozpoznawaniu własnych granic, ich chronieniu i samo kojeniu, wreszcie o wyrażaniu potrzeb w jasny i bezpieczny sposób. Poczucie wspólnoty i możliwość bezpiecznego wyrażania siebie – bycia autentyczną/autentycznym to podstawowe czynniki wpływające na na naszą kondycję psychofizyczną. Spotkajmy się więc w atmosferze zaufania i uważności, żeby ponazywać swoje emocje i dowiedzieć się, jak z nimi sobie radzić na bieżąco, w codziennym życiu.”
PROWADZĄCA:
ALICJA DŁUGOŁĘCKA, absolwentka Wydziału Pedagogiki na UW, dr nauk humanistycznych, przez wiele lat prowadziła zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej w Wydziale Rehabilitacji w AWF w Warszawie. Zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet – prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na UW i Seksuologii Klinicznej w WSPS oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.
Autorka licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach” oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”.
Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie. W 2023 roku ukazała się nakładem wyd. Znak jej ostatnia książka „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”.
„CUD CZUCIA” – poznaj jak działa świat emocji – warsztaty z MAŁGORZATĄ MARCZEWSKĄ
O WARSZTATACH:
„Nasza wrażliwość pozwala nam czuć, a nasza mądrość pomaga nam dobrze wybrać w trudnych i ważnych momentach.
Dlaczego w takim razie popełniamy te same błędy?
Dlaczego wpadamy w te same kłopoty?
Dlaczego tak wiele razy powtarzamy stare, niechciane historie?
Nasze uczucia podpowiadają nam jak żyć, my potrzebujemy dowiedzieć się, jak działa świat emocji, by rozwijać sztukę czucia.”
Zapraszam!
Będzie miło Cię spotkać:)
Małgorzata Marczewska
PROWADZĄCA:
MAŁGORZATA MARCZEWSKA, ekspertka od emocji i spójności. Ma za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Zajmuje się projektowaniem myślenia, świadomością emocjonalną i artcoachingiem. Pomaga wychodzić z kryzysów.
Autorka książki „Cud czucia”, o której pisze: „Ta książka nie jest do czytania, jest do czucia.” Towarzyszy ludziom w drodze do ich sukcesów zawodowych, artystycznych i osobistych. Prowadzi sesje 1/1, wykłady, spotkania, kursy, pisze, udziela wywiadów. Wspiera, jest obecna, zadaje pytania, mobilizuje do zmiany. Wierzy w możliwości, otwarcie mówi o obszarach do rozwoju. Dostarcza inspiracji i wiedzy. Dzieli się swoim doświadczeniem i intuicją. Pomaga w realizacji pomysłów na „biznes życia“ ludziom, którzy szukają zawodowej zmiany i sukcesu w realizacji marzeń. Więcej: https://lablife.pl
„RELACJE – KONSTELACJE” – jak budować zdrowe relacje ze sobą, z bliskimi, ze światem – warsztaty z IGOREM ROTBERGIEM
OPIS WARSZTATÓW:
Zapraszam na spotkanie dla młodzieży, podczas którego przyjrzymy się budowaniu zdrowych relacji. Zastanowimy się nad takimi aspektami jak asertywność, granice, kontakt z innymi oraz kontakt ze sobą. Porozmawiamy o rozmawianiu, czyli o komunikacji. Posprawdzamy, czym są tzw. stopery komunikacyjne, czyli takie wyrażenia, po których dalsza rozmowa jest utrudniona lub zupełnie niemożliwa. Poszukamy takich sformułowań i sposobów komunikacji z innymi (ale też ze sobą), aby budowanie relacji było łatwiejsze. Ten warsztat to również szansa na przyjrzenie się własnym uczuciom, myślom i doznaniom, naszym pięknym konstelacjom. A wszystko to w przyjaznej atmosferze, pełnej poszanowania i akceptacji dla wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu.
PROWADZĄCY:
IGOR ROTBERG, psycholog i certyfikowany psychoterapeuta. Prowadzi sesje indywidualne oraz terapię par. Prowadzi również szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady oraz webinary psychologiczne, a także konsultacje i grupy ćwiczeniowo-konsultacyjne dla psychoterapeutów. Specjalizuje się w pracy z osobami po doświadczeniu traumy oraz osobami z zaburzeniami osobowości. Współredaktor książki „Ponowoczesne modele pomagania” oraz współautor książki „Po jasnej stronie mocy”. Ekspert w programie profilaktycznym „Godzina dla Młodych Głów”, mającym na celu wprowadzenie działań psychoedukacyjnych, zapobiegających zachowaniom ryzykownym uczniów i szkodom wynikającym z problemów w ich środowisku. Zajmuje się również propagowaniem wiedzy z zakresu współczesnej psychologii, przybliżając zjawiska, które są spowodowane rozwojem cywilizacyjnym, technologicznym, zmianami kulturowymi czy społecznymi.
Jeżeli fascynuje Cię sztuka, intrygują emocje, które są motorem napędowym wszelkich ludzkich działań, chcesz się dowiedzieć i doświadczyć, jak proces twórczy staje się niezapomnianą, nieporównywalną do niczego podróżą i przygodą, projekt „Wielkie Piękno” jest dla Ciebie!
Z MYŚLĄ O TOBIE, wspólnie z uznanymi artystami i wybitnymi specjalistami, przygotowaliśmy serię warsztatów artystycznych i rozwojowych, podczas których będziesz miał(a) możliwość:
- przyjrzeć się sobie w atmosferze zaufania, uważności,
- usłyszeć swój wewnętrzny głos, nazwać emocje i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić na bieżąco,
- porozmawiać nt. Twoich mocnych stron, odkryć swoje talenty,
- wyrazić siebie poprzez sztukę (teatr, film, muzykę, malarstwo) pod opieką artystyczną doświadczonych twórców,
- spotkać osoby, które mają podobnie jak Ty i doświadczyć mocy synergii, dzięki której efekty wspólnych działań przejdą Twoje najśmielsze wyobrażenia!
Od września do listopada będziemy wspólnie tworzyć:
- spektakl teatralny
- film dokumentalny
- wystawę malarską
Premiera spektaklu, filmu i wernisaż prac plastycznych przewidziane są na listopad/grudzień 2024.
UWAGA! Ze względu na artystyczno rozwojowy wymiar projektu, zasadą jest, że, aby uczestniczyć w warsztatach artystycznych, trzeba wziąć udział w przynajmniej dwóch warsztatach rozwojowych!
Jeżeli zaś Twoją pasją są inne dziedziny, np. dziennikarstwo, fotografia lub marketing internetowy,
pod okiem doświadczonego specjalisty będziesz mogła/mógł wykazać się umiejętnościami:
- osoby prowadzącej spotkanie,
- moderującej panel dyskusyjny,
- odpowiedzialnej za (foto)relacje i promocję projektu w mediach społecznościowych.
A może masz inny pomysł, jeśli chodzi o Twój udział w tym projekcie?
Zapraszamy Cię serdecznie! Wszystkie ręce na pokład!
Projekt „WIELKIE PIĘKNO” realizowany jest przez Fundację DAR Sztuki. Naszą misją jest kreowanie realnych zmian poprzez sztukę i rozwój.
Projekt finansowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz firmę MATEXI Polska – Witamy w okolicy, pod patronatem honorowym Rzeczniczki Praw Dziecka oraz patronatem medialnym wydawnictwa moonka.pl